top of page

Kapsulas Garderobe

Kapsulas garderobe ir limitēts apģērbu kopums, kas sevī ietver pašu vajadzīgāko, kā arī to var veiksmīgi un ērti kombinēt savā starpā. Kapsulas garderobes veidošanai visbiežāk izvēlas apģērbu, kas 'neiziet no modes' un to pielāgo savam stilam.Kapsulas garderobes izveide ir lielisks veids kā spert lielu soli ilgtspējības virzienā un atteikties no impulsīvas iepirkšanās. Nav nepieciešams iegādāties visu, kas aktuāls, viss kas ir tikko nokļuvis veikalu plauktos. Fast Fashion, jeb ātrā mode, kas izlaižot 15-20 kolekcijas gadā (Augstā mode izlaiž aptuveni 2-6 kolekcijas gada laikā, atkarīgs no brenda) atstāj milzīgu ietekmi uz dabu un atstāj iespaidu arī uz mums. Nemanāmi var sākt likties, ka mums ir nemitīgi jāatsvaidzina sava garderobe ar to, kas aktuāls, jo veikala sortiments mainās ļoti ātri. Komplektējot kapsulas garderobi, manuprāt, vislabāk ieguldīt apģērbā, kas ir kvalitatīvs, jo tas kalpos ilgāk un nebūs ilgu laiku jādomā par jauna iegādi. Ik pa laikam protams var garderobi atsvaidzināt.


Esmu dzirdējusi daudz stereotipus par to, ka kapsulas garderobē ir tikai džinsu bikses un bēšas krāsas t-krekli. Nē, tā noteikti nav, jo kā jau minēju, kapsulas garderobe tiek pielāgota tavam stilam.


Varētu teikt, ka es pati esmu liels trendu cilvēks, regulāri pievēršu uzmanību tam kas aktuāls modē, strādāju ar trendiem, kā arī iegādājos Fast Fashion apģērbu. Taču cenšos izvairīties no impulsīvas iepirkšanās un iegādājoties ātro modi es vienmēr apdomāju vairākas reizes to, kur es to vilkšu, ar ko šo apģērbu sakombinēšu ar jau manā garderobē esošajiem apģērbiem. Kā arī katru apģērbu, nepārspīlējot, velku vairākus gadus, pat divreiz, trīsreiz ilgāk nekā lielākā daļa patērētāju. Kādā no saviem augstskolas projektiem ievācot datus konstatēju to, ka balts t-krekls tiek vilkts aptuveni 3 gadus, tad es to velku aptuveni 7 gadus, kas pagarina apģērba dzīves ilgumu, jeb life cycle, kā arī samazina iespēju jauna apģērba iegādei.

Savā garderobē cenšos sabalansēt arī sustainable fashion, jeb ilgtspējīgu modi, kas manā gadījumā ir – sustainable brendi un second hand/ lietots apģērbs.Ar ko sākt?


Sākšu ar to, ka ja tev ir vēlme veidot savu garderobes saturu kā kapsulas garderobi, tad tev jāatsakās no impulsīvas iepirkšanās. Kapsulas garderobe ir viss par un ap to, lai tu nokomplektētu garderobi tā, lai apģērbus savā starpā varētu viegli kombinēt un nebūtu jādomā par regulāru jauna apģērba iegādi.


Analizē savu stilu. Tas palīdzēs saprast, kurā virzienā tev skatīties un atkal palīdzēs izvairīties no neapdomīgiem pirkumiem, kas var tikai traucēt garderobes izveidei. Izprotot virzienu, kādā redzi savu stilu, palīdzēs turēties pie tā un veikt ilgtspējīgākus lēmumus apģērba iegādes procesā.


Izšķiro savu garderobi. Atbrīvojies no tā, kas lieks un šķiet, ka līdz galam nav tavā stilā. Šo apģērbu vari atdot jaunākajai māsai, pārdot dažādās platformās, facebook grupās, nodot sarkanā krusta punktos.


Jauns apģērbs. Izanalizē, kas trūkst tavā garderobē ( Ja vēlies, lai tev palīdzu, tad droši sazinies ar mani ) un investē jaunā apģērbā, ko vari kombinēt un izmantot atkal un atkal.

Man kapsulas garderobe asociējas ar investēšanu apģērbā, nevis tā regulāru iegādi. Komplektējot kapsulas garderobi, manuprāt, vislabāk ieguldīt apģērbā, kas ir kvalitatīvs, jo tas kalpos ilgāk un nebūs ilgu laiku jādomā par jauna iegādi. Ik pa laikam protams var garderobi atsvaidzināt.

Lielisks piemērs kā es uzbūvēju kapsulas garderobi bija reize, kad no augstskolas lidoju no Dānijas uz Latviju ar rokas bagāžu, cenšoties tajā iekļaut pēc iespējas vairāk tēlus uz ilgāku laika periodu. No vienas rokas bagāžas izveidoju 10 tēlus, kā arī izmantoju dažus apavus, kas man jau bija Latvijā.

Šeit video:
Tas kādu veidot šo garderobi ir atkarīgs no katra cilvēka individuālā stila. Ja vēlies, lai palīdzu tev izprast savu stilu un, lai palīdzu piemeklēt kapsulas garderobes elementus, tad droši sazinies ar mani!


-Eliibottom of page